IPL FOTOODMŁADZANIE

na pierwsze zmarszczki i nie tylko

Fotoodmładzanie IPL to zabieg, który idealnie sprawdzi się w przypadku pierwszych oznak fotostarzenia skóry – wygładzi płytkie zmarszczki, ujędrni skórę, zredukuje przebarwienia i ujednolici koloryt cery. Przy pomocy zabiegu fotoodmładzania możemy pozbyć się nie tylko zmarszczek czy zmian pigmentacyjnych, lecz także poszerzonych naczynek oraz rozszerzonych porów, uzyskując efekt kompleksowej poprawy wyglądu skóry. Fotoodmładzanie to wręcz idealny zabieg dla młodych kobiet, które chciałyby odmłodzić swoją skórę w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób – bez skalpela, igieł czy innych tego typu narzędzi medycznych. Fotoodmładzanie może być przeprowadzane nie tylko na twarzy – światło IPL doskonale radzi sobie z oznakami fotostarzenia skóry, w tym przebarwieniami, również na dekolcie czy dłoniach.

Jak działa fotoodmładzanie IPL?

Polega na naświetlaniu powierzchni skóry światłem IPL. Światło, o niskiej gęstości energii, nagrzewa skórę, w wyniku czego włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Jednocześnie rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i elastyny, czyli tych białek, które odpowiadają za utrzymywanie jędrności i elastyczności skóry. Efektem oddziaływania na skórę światła IPL jest poprawa jędrności skóry oraz owalu twarzy, a także wygładzenie bruzd i zmarszczek. W przypadku usuwania zmian naczyniowych i przebarwień stosuje się natomiast specjalne aplikatory przeznaczone do leczenia tych schorzeń. Reakcją na działanie światła IPL jest początkowe brązowienie zmian pigmentacyjnych, które po kilkunastu dniach ulegają złuszczeniu. Zmiany naczyniowe stają się natomiast po zabiegu bardziej zaczerwienione i wypukłe, aby z czasem ulec rozjaśnieniu i całkowitemu zblednięciu.

Efekty i czas trwania procedury zabiegowej fotoodmładzania

Zabieg fotoodmładzania trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, ale nie jest uciążliwy dla pacjenta. W celu zminimalizowania wszelkich odczuć bólowych. Pierwsze efekty zabiegu będą widoczne po przeprowadzeniu pojedynczej terapii, jednak specjaliści zalecają, aby dla uzyskania jak najbardziej optymalnych rezultatów zdecydować się na pełną serię 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Fotoodmładzanie IPL jest jedną z chętniej wybieranych przez nasze pacjentki terapii odmładzających – to głównie ze względu na rewelacyjne efekty w połączeniu z niskimi kosztami zabiegu.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, opalenizna (słońce, solarium, samoopalacz), stosowanie kremu z retinolem, wit. C, A, E lub z kwasami owocowymi, zażywanie wit. A, E lub beta-karotenu przyjmowanie leków rozrzedzających krew (Aspiryna, Ferwex, Gripex, heparyna), przyjmowanie antybiotyków, przyjmowanie antybiotyków dermatologicznych (Tetracyklina, Roaccutane), przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp), obecność zmian barwnikowych, przerośniętych pieprzyków, bielactwo, łuszczyca, skłonność do bliznowacenia, epilepsja, nieleczone bądź nieunormowane nadciśnienie, opryszczka w stanie aktywnym (14 dni od pojawienia się wykwitu), zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze, ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 4 tygodni, uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową, zabiegi złuszczające – 7 dni przed fotoodmładzaniem, Botox, kwas hialuronowy, złote nici, alkohol – 2 dni przed zabiegiem, metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi, rozrusznik serca, sztuczne serce, bajpasy, aparat słuchowy, implanty w uszach

INFUZJA TLENOWA

Nieinwazyjna metoda odmładzania skóry poprzez wtłaczanie substancji aktywnych do jej głębokich warstw, bez nakłuwania. Zabieg jest przyjemny i komfortowy. Bazuje ona na technologii hiperbarycznego tlenu oraz na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie skóry do zabiegu tak, żeby mogła wchłonąć jak najwięcej serwowanych składników. Dlatego zabieg infuzji tlenowej dobrze jest poprzedzić wykonaniem delikatnego peelingu złuszczającego rogową warstwę naskórka. Kolejno przeprowadzić można zabieg właściwy – strumień tlenu wydobywa się pod ciśnieniem ze specjalnej dyszy o bardzo cienkiej końcówce. Ciśnienie powoduje, że preparat aktywny wtłaczany jest głęboko w skórę. Zabieg jest przyjemny a skóra po nim nawilżona, dotleniona, odżywiona i rozjaśniona. Infuzja tlenowa stosowana jest w celu eksploracji tlenowej głębokich warstw skóry, a tym samym aktywacji metabolizmu komórek wraz z aplikacją wartościowych substancji w postaci koktajli na bazie kwasu hialuronowego. Rezultaty w postaci poprawy kolorytu skóry, jej gładkości i elastyczności, widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu.

Do dobroczynnych jego efektów należą m.in.:

  • poprawa metabolizmu komórek,
  • widoczne rozpromienienie cery,
  • rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu,
  • poprawa owalu twarzy,
  • głębokie nawilżenie,
  • ujędrnienie i uelastycznienie,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • regulacja wydzielania sebum.

Infuzja tlenowa – jak często powtarzać zabieg?

Ze względu na pojawiające się natychmiast po zabiegu doskonale widoczne efekty nie musi być wykonywana w cyklu. Może zostać przeprowadzona jednorazowo, na przykład przed ważną uroczystością, tym bardziej, że pozytywne rezultaty utrzymują się nawet miesiąc. Przy serii korzystne zmiany obecne są przez około pół roku, co należy uznać za duży sukces, zważywszy, że kuracja tlenowa na twarz jest metodą kosmetyczną bezinwazyjną i nie obciążającą organizmu.

Wskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej:

  • skóra wymagająca dotlenienia
  • skóra sucha, szorstka, odwodniona
  • skóra szara, pozbawiona blasku
  • skóra naczyniowa, wrażliwa, atopowa
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa
  • zmarszczki, spadek jędrności i elastyczności skóry
  • worki, sińce, obrzęki, zmarszczki pod oczami
  • łojotok i rozszerzone pory
  • wszystkie postacie trądziku, trądzik różowaty
  • fotostarzenie
  • profilaktyka starzenia się skóry
  • skóra podrażniona, uszkodzona (promieniowanie UV)
  • w celu redukcji podrażnień i przyspieszenia gojenia po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych, mikrodermabrazji
  • przed szczególnymi okazjami (jako tzw. zabieg bankietowy)
  • Efekty działania infuzji tlenowej:
  • dotlenienie skóry
  • zdrowszy, jaśniejszy koloryt skóry
  • odświeżenie skóry
  • poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry
  • stymulacja mikrokrążenia
  • zwiększenie nawilżenia, dotlenienia, odżywienia skóry
  • zwiększona absorpcja substancji aktywnych
  • poprawa kondycji skóry trądzikowej (ograniczenie rozwoju bakterii beztlenowych)
  • delikatne wizualne spłycenie zmarszczek
  • przyspieszenie procesów gojenia, regeneracji skóry
  • chęć stymulacji szybszej regeneracji skóry

Przeciwwskazania

Część źródeł zabrania jej wykonywania w czasie ciąży, inne podają, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi, dlatego warto będąc w stanie błogosławionym poradzić się w tej kwestii lekarza prowadzącego. Na pewno bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są alergie na składniki koktajlu, niezagojone rany i niektóre stany zapalne skóry oraz widoczna opryszczka, ponieważ infuzja spowodować może rozprzestrzenienie się wirusa, zarówno po powierzchni twarzy, jak i w głębsze warstwy skóry.

Oczyszczanie hydrowodorowe

Cząsteczki aktywnego wodoru oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem.
Zabiegowi towarzyszy proces elektroporacji – rodzaj mezoterapii bez zastosowania igieł.
Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze wspomagające głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Dla jakich cer jest polecany zabieg oczyszczania wodorowego?

Jest to zabieg o dość szerokim zastosowaniu, zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Można go stosować nawet przy cerze trądzikowej, wrażliwej lub naczynkowej. Szczególnie zaleca się go m.in. w przypadku:
oznak przedwczesnego starzenia się, cery szarej i zmęczonej, o nierównym kolorycie, nadmiernego wydzielania sebum, dla wyregulowania tego procesu, trądziku, zaskórników i rozszerzonych porów, skóry bardzo wrażliwej, nadreaktywnej, ze skłonnościami do stanów zapalnych.
Wodorowe oczyszczanie twarzy można przeprowadzać na każdym typie cery, niezależnie od pory roku. Jest to nie tylko dogłębna i skuteczna eksfoliacja, może także stanowić kompleksowy rytuał, wstęp do efektywnych zabiegów anty-aging.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na prąd elektryczny, aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości skóry, nowotwory, infekcje, cukrzyca, alergie, epilepsja, a także instrumenty medyczne i elektroniczne w ciele klienta.

FALA RADIOWA

Jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który stosuje się w celu ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki oraz zminimalizowania objawów starzenia, takich jak utrata elastyczności, zwiotczenie czy drobne zmarszczki. Fale radiowe wykorzystuje się z powodzeniem zarówno w obrębie twarzy, jak i wybranych partii ciała (najczęściej do modelowania talii, brzucha, pośladków, ud, ramion i nóg). RF sprawdza się także przy braku jędrności skóry w okolicach piersi (działanie liftingujące).

Fale radiowe działają w obrębie skóry właściwej, stymulując fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Podczas zabiegów pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, zwiększa się także metabolizm w tkankach. W efekcie, poprawia się jakość skóry, zwiększa się jej gęstość i napięcie oraz wygładzają się zmarszczki.
Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fale radiowe o wysokiej częstotliwości, absorbowane w komórkach skóry, nie niszczą innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Terapia RF polega przede wszystkim na masażu wybranych partii ciała przy użyciu specjalnej głowicy, która emituje fale elektromagnetyczne.

Fale radiowe na twarz gwarantuje widoczne rezultaty już po kilku zabiegach. Metoda to skuteczna alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej, która zapewnia rezultaty nieosiągalne dla wielu innych zabiegów anti-aging. Spektakularny efekt odmłodzenia dopełnia głęboka odnowa skóry.

Efekty po serii 12 zabiegów:

  • większa elastyczność i lepsze napięcie skóry (wizualny efekt liftingu),
  • redukcja i wygładzenie nawet głębokich zmarszczek,
  • zmniejszenie bruzd,
  • wygładzenie zmarszczek wokół oczu,
  • podniesienie powieki górnej,
  • redukcja tzw. drugiego podbródka (wizualny efekt wyszczuplenia),
  • poprawa owalu twarzy,
  • wypoczęty i odmłodzony wygląd.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres laktacji
  • choroby nowotworowe
  • choroby kardiologiczne
  • niektóre choroby dermatologiczne
  • stan zapalny skóry
  • epilepsja
  • poparzenia
  • zaburzenia hormonalne nieunormowane
  • niekontrolowana cukrzyca

PEELING WĘGLOWY

Zwany ,,Black Doll’ poprawia kondycję skóry, wyrównuje koloryt, reguluje pracę sebum, oczyszcza i posiada wiele innych zalet.

Na czym polega peeling węglowy laserowy?

Do laserowego peelingu węglowego, tzw. Black Doll, wykorzystuje się Nd:YAG laser Q-switch. Zabieg polega na pokryciu skóry specjalną maską do peelingu węglowego koloidalna zawiesina węgla).
Nakładając emulsję, pomija się powieki, usta i brwi. Maskę pozostawia się na skórze 10-15 minut, aby pozwolić drobinkom węglowa wniknąć w pory skóry, a następnie działać, pochłaniając energię emitowaną przez światło lasera. Pod wpływem naświetlania laserem dochodzi do mikroeksplozji drobinek węgla, które złuszczają martwy naskórek. Sprzęt wykorzystywany do laserowego peelingu węglowego należy do laserów nanosekundowych, które z bardzo wysoką częstotliwością wysyłają impulsy o bardzo wysokiej energii.

Laserowy peeling węglowy jest jednym z coraz częściej wykonywanych zabiegów. Powszechnie określa się go także jako Carbon Peel lub Black Doll.
Zabieg wykonuje się w rejonie skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion i pleców przy użyciu wysokoenergetycznego lasera picosekundowego typu Q-Switch.

Poddanie się peelingowi węglowemu poleca się w szczególności osobom, które doświadczają takich problemów jak:

  • nadmierne wydzielanie sebum,
  • niedoskonałości skóry jak wągry, pryszcze, krosty,
  • łagodny trądzik,
  • rozszerzone pory,
  • zatkane ujścia gruczołów łojowych
  • pierwsze objawy starzenia się skóry (zmarszczki, zmniejszenie jędrności)
  • przebarwienia skóry
  • ziemistość, szorstkość skóry

Przygotowania do zabiegu:

Miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów z retinolem i zrezygnować z mikrodermabrazji; cztery tygodnie to także minimalny czas, jaki należy odczekać po opalaniu. W przypadku stosowania antybiotykoterapii należy zaczekać co najmniej dwa tygodnie przed poddaniem się laserowemu peelingowi węglowemu.

Efekty:

  • zredukowanie przebarwień pozapalnych skóry
  • wygładzenie drobnych zmarszczek,
  • stymulacja produkcji kolagenu,
  • ujednolicenie kolorytu skóry,
  • zwężenie porów,
  • zredukowanie wągrów, krost i pryszczy,
  • zmniejszenie łojotoku skóry,
  • redukcja stanów zapalnych skóry (np. w przypadku trądziku),

Przeciwwskazania:

Okres ciąży i okresu karmienia piersią; choroby nowotworowe (także w trakcie chemioterapii i/lub radiacji); cukrzyca; epilepsja; bielactwo; łuszczyca; zakażenia wirusowe, bakteryjne lub grzybicze; choroby tkanki łącznej; nadwrażliwości na działanie lasera; uczulenia na znieczulenie i/lub inny środek stosowany podczas zabiegu; zaburzeń psychoneurotyczne; uzależnienia od narkotyków i/lub alkoholu,

DERMAPEN

Dermapen to potoczne określenie dla mezoterapii mikroigłowej wykonywanej za pomocą urządzenia Dermapena.

Urządzenie Dermapen swoim kształtem przypomina długopis z niewielką głowicą wyposażoną w krótkie igiełki o grubości włosa. Aparat na pierwszy rzut oka jest dość niepozorny, jednak skrywa zaawansowaną technologię, której opracowanie zajęło wiele lat.
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to zabieg o szerokim spektrum działania, który pozwala skutecznie przeciwdziałać wielu problemom – bezpiecznie i bez ingerencji chirurgicznej.

Ogólne wskazania do zabiegu dermapen:

  • zmarszczki i bruzdy,
  • przesuszona skóra,
  • wiotka i/lub obwisła skóra,
  • poszarzała i zmęczona cera,
  • skóra naczynkowa (tzw. pajączki),
  • sińce / cienie pod oczami,
  • rozszerzone pory,
  • nierówny koloryt skóry,
  • blizny potrądzikowe

Dermapen zapewnia następujące efekty: odbudowuje włókna kolagenowe i intensywnie regeneruje skórę redukuje nawet głębokie zmarszczki i bruzdy redukuje zmarszczki i cenie pod oczami wzmacnia i ujędrnia skórę i zapewnia wizualny efekt liftingu rozświetla i rozjaśnia cerę zapewniając świeży i wypoczęty wygląd redukuje blizny potrądzikowe wzmacnia włosy i przeciwdziała ich wypadaniu.

Zalety mezoterapii wykonanej Dermapem jest:

  • niezwykła precyzja, która umożliwia dokładne opracowanie nawet najmniejszych obszarów, takich jak okolice oka
  • higiena – jednorazowe głowice gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa
  • znaczne zmniejszenie dyskomfortu i brak siniaków
  • krótka rekonwalescencja – po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności
  • nazajutrz po zabiegu można wykonać makijaż

Przeciwwskazania:

Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej Dermapen przeprowadzamy wnikliwy i szczegółowy wywiad kosmetologiczny, aby zdefiniować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu należą:

  • ciąża i okres laktacji
  • choroby nowotworowe
  • aktywna opryszczka
  • aktywny trądzik
  • inne choroby dermatologiczne

KARBOKSYTERAPIA

Terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, polega na śródskórnej lub podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia). Karboksyterapia ma bardzo szerokie zastosowanie, a liczne badania potwierdziły jej skuteczność w wielu obszarach. To doskonała metoda do terapii twarzy i ciała.
Iniekcyjne, kontrolowane podanie medycznego dwutlenku węgla działa dwufazowo biochemicznie i mechanicznie.

Działanie biochemiczne bazuje na zjawisku opisanym już ponad 100 lat temu przez duńskiego fizjologa, Christiana Bohra. Odpowiada ono za silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wzrost stężenia tlenu w obszarze zabiegowym. Proces ten powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych. To te zjawiska prowadzą do intensywnego dotlenienia obszaru zabiegowego, dopływu substancji odżywczych, usunięcia produktów przemiany materii w wyniku czego następuje regeneracja. Kontrolowane wywołanie stanu zapalnego prowadzi do stymulacji produkcji elastyny i kolagenu, co wydatnie wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz redukcję cieni pod oczami.

Efektem działania mechanicznego zabiegu jest rozbicie złogów tłuszczowych. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Dochodzi wtedy do zjawiska lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia zwiększa również drenaż limfatyczny, co pozwala skutecznie niwelować worki pod oczami i wspomaga walkę z cellulitem.

Wskazania:

  • cienie i obrzęki pod oczami
  • wypadanie włosów
  • cellulit
  • lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa (np. podbródek, brzuch – „oponka”, bryczesy)
  • rozstępy
  • wiotka skóra (np. ramiona, twarz, szyja, dekolt)
  • profilaktyka anti-age

Zabieg karboksyterapii wpływa na:

  • rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi w obszarze zabiegowym
  • przywrócenie lub pobudzenie mikrokrążenia wpływające na dotlenienie obszaru zabiegowego
  • poprawę drenażu limfatycznego, przez co zmniejszony zostaje obrzęk i usuwane są toksyny z organizmu
  • produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry

Karboksyterapia to bezpieczny zabieg wywodzący się z medycyny. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wykonywanie zabiegu przez wykwalifikowanego kosmetologa z doświadczeniem i używanie do niego wysokiej klasy urządzenia.
Dwutlenek węgla występuje w organizmie naturalnie i to w znacznych ilościach, a podawany w trakcie zabiegu zostaje wydalany z organizmu jako produkt wymiany gazowej. Ilość podawanego w trakcie zabiegu dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego.

Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do tej metody.
Medyczny dwutlenek węgla używany podczas zabiegu jest certyfikowany, a wszystkie elementy, z których korzystamy są sterylne i jednorazowe.
Istnieje prawdopodobieństwo powstania drobnych lub większych siniaków czy wybroczyn w miejscu wkłucia, dlatego nie rekomendujemy tego zabiegu na przykład jako zabieg bankietowy.

Prosimy aby przez 48 godzin przed zabiegiem aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku dużej powierzchni poddanej zabiegowi (np. ramiona, uda, brzuch, twarz, szyja i dekolt) rekomendujemy w dniu zabiegu nie podejmować aktywności fizycznej. W dniu poprzedzającym zabieg nie zaleca się spożywania alkoholu.

ELEKTROKOAGULACJA

Pozwala na usunięcie zmian skórnych takich jak prosaki czy brodawki, ale także często wykorzystywana jest do zamykania naczyń krwionośnych. Podczas gdy w przypadku zmian skórnych pigmentacyjnych istnieją niekiedy wskazania czysto estetyczne do ich usunięcia, tak w przypadku naczynek krwionośnych czy prosaków zabieg wykonywany jest z powodów medycznych.

W trakcie zabiegu wykorzystywane są właściwości prądu o wysokiej częstotliwości. Za pomocą igieł / końcówek o odpowiednim kształcie i rozmiarze dopasowanym do wielkości i rodzaju zmian, specjalista usuwa impulsami prądu zmiany ze skóry. Dzieje się to pod wpływem wysokiej temperatury (nawet do 200 stopni Celsjusza). W procesie tym wykorzystywana jest tzw. denaturacja białek naturalnie występujących w skórze, które pod działaniem wysokiej temperatury są niszczone, a w przypadku naczyń krwionośnych – dochodzi do ich zamknięcia.
Jest to zabieg bezinwazyjny, ponieważ nie wymaga nacinania skóry i usuwania chirurgicznego tkanek.
Z tego względu uznawany jest za wyjątkowo bezpieczny, a ryzyko wystąpienia powikłań związanych z gojeniem się miejsca po zabiegu jest nikłe.

Przeciwskazania:

Elektrokoagulacja obarczona jest stosunkowo niskim ryzykiem komplikacji, profilaktycznie nie zaleca się stosowania jej w okresie ciąży i karmienia piersią. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest przebyta lub tocząca się choroba nowotworowa, a także wszczepiony rozrusznik serca lub korzystanie z pompy insulinowej, ze względu na użycie prądu w trakcie zabiegu. Nie stosuje się zabiegu koagulacji u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz mającym tendencje do powstawania bliznowców. Warto jednak wcześniej skonsultować zmiany skórne z dermatologiem. Absolutnie takiej konsultacji wymagają zmiany szybko zwiększające się, sączące, swędzące czy zmieniające kolor.

Q-SWITCH

Laser do usuwania tatuażu Q-Switch ND:YAG, cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w nanosekundach (ns nanosekunda 10-9 s). Długość fali przeznaczona do usuwania tatuażu czarnego wynosi 1064nm, a do usuwania tatuażu kolorowego 532nm. Laser przeznaczony jest również do usuwania makijażu permanentnego i tatuażu medycznego.
Laser Q-Switch pozwala na usuwanie tatuaży.

Laser pikosekundowy to obecnie najnowocześniejszy zabieg z dziedziny laseroterapii, stosowany przy usuwaniu tatuaży, blizn, rozstępów, przebarwień, jak również używany w celach odmładzających. To, co wyróżnia laser pikosekundowy to przede wszystkim nowatorska technologia, która wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową liczoną w pikosekundach. Impuls pikosekundowy jest znacznie krótszy od najbardziej znanego impulsu nanosekundowego. Oznacza to, że kontakt światła laserowego ze skórą jest najkrótszy z możliwych.

Dzięki temu zabieg jest szybki, skuteczny, bezpieczny i niemal bezbolesny, a okres rekonwalescencji po zabiegu ulega zdecydowanemu skróceniu. Dzieje się tak ponieważ przy takich zabiegach wyklucza się ryzyko poparzeń i bolesnego przegrzania skóry.

W wyniku działania lasera pikosekundowego powstaje tzw. efekt fotoakustyczny, który rozbija niechciane pigmenty w skórze i eliminuje te cząsteczki z organizmu. Dodatkowo laser pikosekundowy pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie odmłodzona.

Wskazania:

  • usuwanie tatuaży (w tym również kolorowych),
  • usuwanie przebarwień (piegi, słoneczne, hormonalne, pozapalne, będące efektem fotostarzenia
  • się skóry, znamiona oty)
  • rogowacenie dosłoneczne,
  • odmładzanie skóry,
  • pozapalne zaczerwienienia,
  • trądzik zapalny, różowaty, rumień,
  • usuwanie makijażu permanentnego,
  • leczenie blizn potrądzikowych i powypadkowych,
  • usuwanie rozstępów

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu

  • ciąża
  • stosowanie specyfików światło uczulających (nagietek, dziurawiec)
  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • opalona skóra – minimum 2 tygodnie przerwy od opalania na słońcu lub solarium
  • zmiany skórne w obszarze tatuażu
  • zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
  • stosowanie antydepresantów i innych leków zawierających składniki światło uczulające

Ewentualne objawy pozabiegowe:

  • ciąża
  • stosowanie specyfików światło uczulających (nagietek, dziurawiec)
  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • opalona skóra – minimum 2 tygodnie przerwy od opalania na słońcu lub solarium
  • zmiany skórne w obszarze tatuażu
  • zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
  • stosowanie antydepresantów i innych leków zawierających składniki światło uczulające

DEPILACJA IPL

IPL (Silne Impulsy Światła)

Powierzchnia skóry z niechcianym owłosieniem jest eksponowana na działanie serii bardzo krótkich i skoncentrowanych impulsów światła.
Włos pochłania światło.
Ilość zabiegów zależy od fototypu skóry, właściwości włosów, wieku, płci oraz profilu hormonalnego klienta. Czas trwania poszczególnych zabiegów zależy od rozmiarów depilowanej powierzchni, a odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić około 4 tygodni.
Rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu i dotyczą zarówno wypadania istniejącego owłosienia jak i jego wolniejszego tempa wzrostu.

Praktycznie bezbolesne.
Depilacja IPL – przeciwwskazania

Zabiegi przeprowadzane przy użyciu IPL są bardzo bezpieczne i nie niosą wysokiego ryzyka powstawania podrażnień. U każdej klientki, musimy jednak wykluczyć pewne przeciwwskazania.

Bezwzględne przeciwwskazania depilacji IPL są:

  • nowotwory skóry i/lub innych narządów – przy wszystkich chorobach nowotworowych należy powstrzymać się od wykonywania zabiegów IPL;
  • duże, szybko rosnące zmiany barwnikowe – chyba że dermatolog wykluczył czerniaka i wyraził zgodę na zabieg;
  • choroby tkanki łącznej, czyli kolagenozy;
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych keloidów – blizny przerostowe, czyli mocno wyniosłe ponad powierzchnię skóry;
  • padaczka (epilepsja) – błyski światła podczas zabiegu mogą wywołać atakpadaczki;
  • porfirie;
  • fotodermatozy – grupa chorób wywoływanych przez światło słoneczne;
  • nadwrażliwość na światło słoneczne – zaczerwienienie, pokrzywka, pieczenie lub poparzenie nawet po krótkiej ekspozycji na światło słoneczne;
  • ciąża – w związku z brakiem badań na temat bezpieczeństwa stosowania IPL u kobiet ciężarnych nie wolno wykonywać zabiegów w tym okresie;
  • aktywna opryszczka – bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegów na twarzy;
  • uszkodzenia skóry i wypryski w miejscu przeprowadzania zabiegu – rany, wysypki niewiadomego pochodzenia, zaczerwienienia lub obrzęki;
  • metalowe protezy i implanty w miejscu przeprowadzania zabiegu – okolice te należy przykryć białym wacikiem i zachować margines bezpieczeństwa strzału;
  • rozrusznik serca – wyłącznie za zgoda lekarską można zdecydować się na wykonanie zabiegu klientowi z rozrusznikiem serca;


Przed zabiegiem prowadzona jest rozmowa, w czasie której doprecyzowane są warunki, przebieg oraz ewentualne przeciwwskazania do wykonania depilacji.

  • występowanie czerniaka w rodzinie;
  • skłonność do powstawania naczyniaków;
  • żylaki;
  • cukrzyca;
  • bielactwo;
  • łuszczyca;
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew;
  • przyjmowanie leków hormonalnych;
  • przyjmowanie substancji fotouczulających – jeśli klientka zażywa leki należy przed zabiegiem sprawdzić, czy nie zawierają substancji fotouczulających. Jeżeli jest podejrzenie, że lek może uczulać należy zgłosić się na zabieg po ok. 2 tygodniach po zakończeniu kuracji;
  • karmienie piersią;
  • aktywne infekcje;
  • wiek poniżej 18 roku życia – po 13-16 roku życia zabieg możliwy z pisemną zgodą rodziców;
  • świeża lub intensywna opalenizna;

Inwazyjne zabiegi kosmetyczne takie jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja i inne inwazyjne zabiegi podrażniające skórę. W efekcie tych zabiegów skóra  staje się podatna na poparzenia, dlatego należy zachować odstęp od 1-3 tygodni, w zależności od stopnia inwazyjności zabiegu;
depilacja woskiem przeprowadzana w miejscu wykonania zabiegu – rezygnację z woskowania zalecamy na 4 tygodni przed zabiegiem i przez cały czas trwania serii.

ZABIEGI TRYCHOLOGICZNE

NA SKÓRĘ GŁOWY

Osocze bogatopłytkowe, czyli platelet – rich plasma to materiał autonomiczny płytek krwi, który posiada zwiększoną ilość płytek krwi w porównaniu do krwi pacjenta. PRP, czyli osocze bogatopłytkowe uzyskuje się poprzez pobranie krwi od pacjenta, a następnie poddanie próbki z krwią podwójnemu wirowaniu. Tak powstałe osocze posiada niezwykle cenne składniki, które regenerują, pobudzają oraz stymulują skórę głowy.

Sam zabieg nie należy do najdłuższych i trwa od 30 do 60 minut. Wszystko zależy od zaawansowania wypadania włosów oraz kondycji skóry głowy pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zostaje wprowadzone pod skórę pacjenta przy pomocy mezoterapii. Używając bardzo cienkiej igły wprowadza się PRP pod skórę głowy. Terapia osoczem bogatopłytkowym zazwyczaj odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu pacjent nie czuje dyskomfortu oraz bólu.

Zanim jednak osocze bogatopłytkowe zostanie wprowadzone pod skórę głowy, od pacjenta pobiera się krew, z której uzyskuje się osocze. Za pomocą wirówki zostają oddzielone poszczególne składniki krwi oraz usunięty zostaje nadmiar płynu oraz martwe komórki. Tak uzyskany preparat wprowadza się pod skórę, w miejscach, gdzie występuje problem z wypadaniem włosów.

Mocne strony zabiegu

  • Bezbolesność – w zabiegu wykorzystuje się cienkie igły. Można też skorzystać ze znieczulenia miejscowego,
  • Szybkość – zabieg trwa do 60 minut,
  • Brak rekonwalescencji – dzień po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności,
  • Naturalność – osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta,
  • Zabieg miejscowy – można go wykonywać zarówno na czubku głowy, czole, w okolicach potylicznych, jak i skroniowych

Wskazania

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zaleca się wszystkim, którzy:

  • mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami,
  • cierpią na łysienie spowodowane różnymi czynnikami.

DRENAŻ LIMFATYCZNY BOA

Mechaniczny drenaż limfatyczny opiera się na zasadzie sekwencyjnego masażu limfatycznego. Specjalnie przeznaczone do tego zabiegu mankiety uciskowe zapewniają delikatny masaż, którego celem jest pobudzenie przepływu limfy w organizmie. Mechaniczny drenaż limfatyczny jest wskazany w schorzeniach takich jak:

Przewlekłe obrzęki: m.in. po mastektomii u kobiet

  • Niewydolność żył,
  • Stany pourazowe
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
  • Angiopatia cukrzycowa
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych

Mechaniczny drenaż limfatyczny znajduje również doskonałe zastosowanie w medycynie estetycznej i wellness. Oprócz działania pobudzającego przepływ limfy, wpływa na poprawę krążenia krwi, a także usuwanie toksyn z organizmu.

Wskazaniami do stosowania zabiegu jest:

  • Cellulit,
  • Zespół ciężkich nóg,
  • Obrzęk tłuszczowy,
  • Detoksykacja,